معرفی Spotmini -شرکت Boston dynamic خطرناک تر از همیشه

مقدمه

اگر اخبار دنیای رباتیک را پیگیری کرده باشید و دیدن ربات های جدید برای شما جذاب باشد، احتمالا ربات های بوستون داینامیک همیشه برای شما جذاب بوده اند و دقایقی شما را به شوک فرو برده اند. شاید اغراق آمیز نباشد اگر بگوییم پیشرفته ترین شرکت رباتیکی دنیا Boston Dynamic است. ربات های Bigdog ، Wildcat ، Atlas همه و همه بخشی از قدرتمند نمایی بی مانند بوستون داینامیک بوده است.

حالا در این ویدیو قصد داریم ابتدا معرفی داشته باشیم بر ربات عجیب و ترسناک Spotmini که احتمالا این ربات روز به روز ترسناک تر از همیشه هم خواهد شد و در ادامه ویدیویی از این ربات را که شرکت بوستون داینامیک در Youtube خود قرار داده است ببینیم.

معرفی Spotmini

طبق توضیحات Boston dynamic “ربات Spotmini ورژن کوچکی از سری ربات های Spot است. وزن این ربات چیزی حدود 25 کیلوگرم است که با احتساب بازوها این وزن به 30 کیلوگرم افزایش پیدا میکند. اسپات مینی یک ربات تمام الکتریکی است ( هیدرولیکی نیست ) بسته به این که چه کاری انجام میدهد در حالت شارژ میتواند 90 دقیقه بدود. این ربات یکی از سریعترین ربات هایی است که ما تاکنون ساخته ایم. انواع مختلفی از سنسورها را هم شامل میشود. سنسورهایی مثل دوربین عمق سنج، IMU ، سنسورهای حس عمقی که در اندام آن قرار گرفته است. این سنسورها به ما در جهت یابی کمک میکنند. Spotmini بعضی از کارها رو به صورت اتوماتیک انجام میده اما برای کارهای سطح بالا از یک انسان برای راهنمایی استفاده میکند.

ویدیو

 [jwplayer player=”1″ mediaid=”5573″]

خوب دوستان. اینم پایان یکی دیگه از مطالب ما. مثل همیشه اگه دوست دارید بدونید چه مطالب جدیدی توی سایت منتشر میشن و یا مطالبی رو بخونید که در سایت ما منتشر نمیکنیم میتونید ما رو در کانال تلگرام و یا اینستاگرام دنبال کنید:

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید