LS3 – ربات غول پیکر و جذاب از شرکت معتبر Boston Dynamic

مشخصات

نام: ربات LS3

 

دسته بندی: مطالب ویژه

 

مدت زمان: حدود 1:30 دقیقه

 

زیرنویس: نیاز ندارد

 

 لینک دانلود: دانلود

 

حجم ویدیو: حدود 25 مگابایت

معرفی ربات LS3

رباتی که در بالا ویدیوی آن را مشاهده کردید ، ربات LS3 می باشد. رباتی که البته خیلی جدید نیست و ساخت آن به سال 2012 بر میگردد. این ربات یکی از ربات های غول پیکر شرکت Boston Dynamic می باشد.

 این ربات به گونه ای طراحی شده است که پا به پای سربازان و نیروهای نظامی حرکت کند و وسایل آنها را حمل کند. طبق گفته Boston Dynamics این ربات بر روی یک سطح صاف تا 500 کیلوگرم نیز بار را جا به جا کرده است. علاوه بر آن در طی یک شبانه روز نیز می تواند تا 32 کیلومتر حرکت کند.

یکی از قابلیت های جالب این ربات دنبال کردن Leader خود است که در بخشی از ویدیوی بالا نیز آن را مشاهده کردید.  حرکت در سطوح غیرصاف ت یکی دیگر از ویژگی های این ربات است که این کار را به کمک GPS و الگوریتم های برخورد با موانع انجام می دهد.

البته این ربات بدون عیب هم نیست. سر و صدای بالا این ربات یکی از معایب بزرگ است. به همین خاطر بعدها Boston Dynamic به فکر ساخت ربات هایی بی سر و صدا تر افتاد. Spot Mini که قبلا به معرفی آن پرداخته بودیم یکی از این ربات هاست که سر و صدای تولیدی آن بسیار ناچیز است.

در جدول زیر خلاصه ای از ویژگی های این ربات را مشاهده میکنید:

البته ما قبلا ربات هایی دیگر از این شرکت را نیز مورد بررسی قرار داده ایم که لینک های آن در زیر وجود دارد. هر کدام از این ربات ها ویژگی های فوق العاده ای دارند. پیشنهاد میکنم حتما ویدیوهای زیر را نیز ببینید: 

مثل همیشه برای اطلاع از آموزش های جدید سایت و همچنین مطالبی که در سایت منتشر نمی شود ، میتوانید ما را در تلگرام و یا اینستاگرام دنبال کنید: 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید