معرفی ربات Atlas شرکت Boston Dynamic- گامی رو به جلو در ربات های انسان نما

مشخصات

نام: ربات Atlas

 

دسته بندی: مطالب ویژه

 

مدت زمان: حدود 1 دقیقه

 

زیرنویس: نیاز ندارد

 

 لینک دانلود: دانلود

 

حجم ویدیو: حدود 10 مگابایت

معرفی ربات Atlas

ربات Atlas آخرین ربات از سری ربات های انسان نمای پیشرفته است که توسط شرکت Boston Dynamic ساخته شده است. سیستم کنترلی ربات Atlas به گونه ای که پاها ، بازوها و لگن ربات در آن میتوانند جا به جا شوند و این باعث می شود ربات بتواند حرکات مختلف و متنوعی را انجام دهد. حفظ تعادل این ربات در شرایط مختلف ، این امکان را فراهم میسازد تا وظایف سنگینی را انجام دهد. 

در سخت افزار Atlas از مزایای پرینترهای سه بعدی استفاده شده است تا در وزن و حجم آن صرفه جویی شود. نتیجه این کار رباتی است که بسیار جمع و جور می باشد و نسبت قدرت به وزن بالایی دارد و البته یک فضای کاری زیادی نیز دارد. سیستم بینایی و سنسورهای استفاده شده در Atlas این قابلیت را به این ربات می دهند که بتوانید اجسام مختلف را در یک محیط جا به جا کند و در زمین های  ناهموار حرکت کند. Atlas میتواند هنگامی که در حرکت است و یا به آن فشاری وارد می شود ، تعادل خود را حفظ کند.

سایر مشخصات این ربات در جدول زیر آورده شده است: 

مشخصات ربات Atlas

همچنین تصاویری از این ربات را در زیر مشاهده می کنید:

البته ما قبلا ربات هایی دیگر از این شرکت را نیز مورد بررسی قرار داده ایم که لینک های آن در زیر وجود دارد. هر کدام از این ربات ها ویژگی های فوق العاده ای دارند. پیشنهاد میکنم حتما ویدیوهای زیر را نیز ببینید: 

مثل همیشه برای اطلاع از آموزش های جدید سایت و همچنین مطالبی که در سایت منتشر نمی شود ، میتوانید ما را در تلگرام و یا اینستاگرام دنبال کنید: 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید