اينسپاير1 و آشنايى با مشخصات فنى آن {بخش ششم}

مقدمه اى بر اينسپاير1

در بخش پنجم از سرى محصولات شركت DJI قصد داريم در مورد “اينسپاير1″ (Inspire 1) بحث كنيم. براى دسترسى به بخش هاى ديگر مى توانيد از لينك هاى زير استفاده كنيد. 

 1. بررسى كوادكوپتر فانتوم 4{بخش اول}
 2. بررسى كوادكوپتر فانتوم 4{بخش دوم}
 3. راهنماى خريد فانتوم 4 پرو و مقايسه آن با فانتوم 4 {بخش سوم}
 4. فانتوم 4 پرو پلاس و مقايسه با فانتوم 4 پرو{بخش چهارم}
 5. فانتوم 4 ادونس و مقايسه امكانات آن با كوادكوپتر فانتوم 4 پرو{بخش پنجم}

کاربران محترم، خواندن این جلسه بدون انجام تمرینات آن و گام به گام پیش رفتن با درس تاثیر چندانی ندارد. لطفا تمامى لينك هاى بالا را به دقت مطالعه كنيد تا به درك كاملى از تفاوت هاى كوادكوپترها برسید.

در حال حاضر شركت DJI چهار سرى از اينسپاير را روانه بازار كرده است كه به صورت زير مى باشد:

 1. Inspire 1

 2. Inspire 1 Pro/Raw

 3. Inspire 2

مشخصات فنى و امكانات متفاوت اين كوادكوپترها را شرح ميدهيم تا با تفاوت هاى اين كوادكوپتر و فانتوم ها شناخت بيشترى پيدا كنيم. Inspire به معناى الهام بخشيدن مى باشد. محصولات سرى اينسپاير براى تصويربردارى بسيار قوى مى باشند. اين محصول از موتورهاى DJI 3510H استفاده مى كند و ملخ ها نيز از نوع DJI 1345T مى باشد. در زير تصويرى از اينسپاير 1 را مشاهده مى كنيد:

اينسپاير1

مشخصات كلى اينسپاير1
[post_shop]

 

در جدول زير مشخصات كلى اينسپاير1 را شرح داده ايم. 

راهنماى خريد اينسپاير1

مشخصات سنسورهاى تشخيص مانع اينسپاير1

اينسپاير1 فقط از يك سنسور آلتراسونيك رو به پايين جهت جلوگيرى از برخورد با موانع بهره مى برد. مشخصات كلى اين سنسور به صورت زير است.

سنسور آلتراسونيك اينسپاير1

مشخصات دوربين اينسپاير1

سرى محصولات اينسپاير داراى دوربين هاى قوى مى باشند و اينسپاير1 نيز از اين قاعده مستثنى نيست. در زير دوربين آن كه از نوع X3 مى باشد را مشاهده مى كنيد. اين دوربين ها به همراه گيمبال ارائه مى شوند كه از مدل ZENMUSE X3 مى باشد. البته مدل هاى زير نيز مى توانيد انتخاب كنيد كه به صورت اختيارى مى باشد و به عنوان يك آپشن مجزا ارائه مى شود:

ZENMUSE X5(optional)
ZENMUSE X5R(optional)
ZENMUSE XT(optional)
ZENMUSE Z3(optional)

تعويض گيمبال و دوربين متصل به آن بسيار آسان مى باشد و با استفاده از يك چرخش دست به آسانى باز مى شود و به عنوان يك مزيت و قابليت عالى است. در تصوير زير محل جداسازى دوربين را مشاهده مى كنيد.

اينسپاير1 كوادكوپتر

دوربينى كه به صورت ديفالت بر روى آن نصب مى شود را در شكل زير مشاهده مى كنيد.

مشخصات فنى دوربين نيز به صورت زير مى باشد.

دوربين اينسپاير1

يكى از مزاياى اين كوادكوپتر اين است كه در هنگامى كه بر روى زمين قرار دارد پايه هاى خود را باز مى كند تا دوربين به زمين برخورد نكند و در هنگام پرواز نيز پايه ها را جمع مى كند تا زاويه ديد دوربين بدون هيچ مانعى به صورت 360 درجه چرخش داشته باشد. اين قابليت منحصر بفرد در اين كوادكوپتر باعث شده است كه براى تصوير بردارى بسيار عالى باشد. در زير تفاوت اين دو حالت را مشاهده مى كنيد.

اينسپاير1

مشخصات فرستنده اينسپاير1

فرستنده آن از مدل GL658A مى باشد. 

فرستنده اينسپاير1

همانطور كه در مشخصات بالا مشاهده مى كنيد يك پورت مينى HDMI نيز براى راحتى كار در پشت فرستنده قرار داده شده است تا امكانات كلى را براى شما فراهم كنيد:

فرستنده كوادكوپتر اينسپاير1

[/post_shop]

مشخصات باترى اينسپاير1

باترى Inspire1 مدل TB47 مى باشد كه در شكل زير مى باشد. البته اين باترى را مى توانيد با انواع ديگر نيز جايگزين كنيد تا زمان پرواز را افزايش دهيد. اگر از مدل TB48 استفاده كنيد ظرفيت باترى از 4500 ميلى آمپرساعت به 5700 افزايش مى يابد.

نكته: زمان پرواز اين كوادكوپتر با باترى TB47 مقدار 18 دقيقه مى باشد كه بسيار كم است و به عنوان يك عيب شناخته مى شود. بنابراين در صورتى كه قصد افزايش زمان پرواز را داريد مى بايست باترى جايگزين را استفاده كنيد.

باترى اينسپاير1

مشخصات باترى به صورت زير مى باشد.

اينسپاير1

مثل همیشه در پایان این جلسه تمریناتی آورده شده است. ما به این حل این تمرینات بسیار تاکید داریم. چون بدون انجام ان عملا یادگیری تکمیل نخواهد شد. لطفا پس از حل این تمرین ها، آنها را در قسمت کامنت ها بگذارید تا پاسخ هاى شما بررسى شود. در صورتی هم كه پاسخ شما كاملا صحيح باشد و نكات جديدى را بيان نمائيد دوستان ديگر نيز مى توانند از نظرات شما بهره ببرند.

تمرین:

 1. تفاوت هاى اينسپاير1 با فانتوم4 را به طور خلاصه شرح دهيد.
 2. ويژگى بارز كوادكوپتر اينسپاير1 چيست؟
 3. چگونه مى توان كوادكوپتر اينسپاير1 را ارتقا داد؟

این جلسه هم به پایان رسید. برای اطلاع از جلساتی که در آینده بر روی سایت قرار داده می شود و همچنین مطالبی که در کانال ما منتشر می شود می توانید ما را در محیط های مجازی دنبال کنید:

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

3 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام من عضویت یک ساله خریداری کردم ولی بعضی مطالب از جمله همین مطلب بالا برای بنده باز نمیشوند واین جمله نمایش داده میشود : اربر گرامی این مطلب متعلق به “خرید تمامی مطالب (یک ماه)” می باشد.

  • با سلام و احترام.
   مشکل مربوط به پروفایل شما حل شده است و نکات لازم به ایمیل شما ارسال شده است. لطفا ایمیل خود را چک بفرمایید.
   با تشکر.
   تیم پشتیبانی robouav

دیدگاهتان را بنویسید