معرفی ربات RHex – دوست داشتنی یا تنفر برانگیز؟!

مشخصات

نام: معرفی ربات RHex

 

دسته بندی: مطالب ویژه

 

مدت زمان: حدود دو دقیقه

 

زیرنویس: نیاز به زیرنویس ندارد

 

 لینک دانلود: دانلود

 

تذکر: توضیحات تکمیلی خوانده شود.

توضیحات تکمیلی

در ادامه معرفی ربات های پیشرفته دنیا این بار میخواهیم ربات RHex را معرفی کنیم. رباتی ساخت شرکت مطرح Boston Dynamic .  ربات RHex توسط متخصصان چند رشته مختلف و در چندین دانشگاه مختلف در آمریکا طراحی و ساخته شده. از دانشگاه هایی که بر روی این پروژه کار کرده اند میتوان به  دانشگاه میشیگان، دانشگاه پرینستون ، دانشگاه کورنل و دانشگاه کالیفرنیا اشاره کرد.

برای ساخت این ربات DARPA حدود 5 میلیون دلار هزینه کرده و علاوه بر اون حدود 3 میلیون دلار هم کمک های مالی به این پروژه انجام شده.ربات RHex یک ربات 6 پاست که ذاتا تحرک بالایی در زمین های ناهمراه  داره.در این ربات اپراتور کمترین تاثیر رو روش میذاره و بیشتر حرکاتش به صورت خودکار هست. ربات گفته شده میتونه قابلیت حرکت در انواع محیط های گل و لای، شن، راه آهن و … حرکت کنه البته این خاصیت برای ربات های ساخت Boston dynamic خیلی عجیب و غریب نیست و همشون از این خاصیت ها دارن. این ربات همچنین میتونه از صخره و راه پله هم بره بالا.

ربات RHex یک ربات کاملا پوشیده شده است که همین باعث میشه به صورت کامل در محیط های خیس، گل آلود و باتلاقی عملکرد خودش رو به صورت کامل داشته باشه و بدون هیچ مشکلی کار کنه. اپراتور میتونه این ربات رو از فاصله ای در حدود 700 متری کنترل کنه. چراغ ها و دوربین های که بر روی این ربات قرار گرفته میتونه به ربات برای حرکت به جلو دید کافی رو بدن. ضمن این که دوربین های جلو و عقب ربات دید کافی رو در اختیار پاراتور قرار می دهند.

در زیر چندین عکس از این ربات در محیط های مختلف آورده شده:

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید