كاربرد شتاب سنج {جلسه بیست و یکم}

دوست عزیز برای دیدن ادامه این مطلب لازم است که ابتدا دوره را خریداری نمایید. لطفا دوره مربوطه را از گزینه های زیر انتخاب کنید :

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

26 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • متشکرم از پاسخ شما
  اما در حالتی که xyz هر کدوم مقداری دارند مثلا
  X=0.1 y=0.5 z=-0.4
  باید چه روشی بکار ببرم؟قبلا با یکی از دوستان درمیان گذاشتم گفتند که جمع برداری اما جزئیات را توضیح ندادند

  • با سلام مجدد.
   برای این حالت نیز می توانید مشابه قبل عمل کنید. در واقع از مهندسی معکوس استفاده کنید. ابتدا LED هایی که به توپ هستند را مشخص کنید و ببینید که در هر حالت که LED ها در زیر توپ قرار میگیرند چه رنجی از شتاب به شما نشان داده می شود و آن رنج شتاب را برای آن تعداد مشخص از LED در نظر بگیرید. همین کار را میتوانید برای سایر LED ها نیز انجام دهید.
   موفق باشید.

 • سلام دوست عزیز یک کره که تعداد زیادی led روی سطحش وجود دارد و یک سنسور شتاب سنج درونش باشد اگه بخواهیم با تشخیص جهت جاذبه led های رو به زمین را روشن کنیم راه حل چیست ؟( یکی از دوستان گفته بودند جمع برداری اگر میشود خودتان دقیق تو ضیح دهید)

  • با سلام خدمت شما.
   اولین نکته ای که وجود دارد این است که شما باید مکان دقیق هر یک از LED های خود را بدانید. مثلا بدانید در یک حالت پیش فرض ، LED های شماره 1 و 2 و 3 رو به پایین قرار دارند. حال اگر شتاب سنج مقدار 1g را(مثلا) در محور z نشان داد LED های مربوط به آن را روشن کنید. یا اگر شتاب سنج مقدار 1g را در محور x نشان داد ، معلوم می شود که شتاب سنج چرخیده است و در این حالت رو به پایین آن تغییر کرده است. پس LED های مربوط به محور x باید در این حالت روشن شود. این حالت برای محور y نیز برقرار می باشد.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید