معرفی دوره : 

اگر قصد داریم یک الکترونیک کار حرفه ای شویم ، داشتن مهارت طراحی PCB یکی از ملزومات است. ما هنگامی که میخواهیم از دانش خود در عمل استفاده کنیم ، عملا محبوریم از PCB استفاده کنیم.

در این دوره قصد داریم با نرم افزار EAGLE آشنا شویم. نرم افزاری که امروز به رقیبی جدی برای Altium Designer تبدیل شده است. شاید بگویید چرا برای طراحی PCB از eagle استفاده کنیم ؟

اگر چه ما دوره طراحی PCB با Altium Designer را در سایت قرار داده ایم ولی پیشنهاد ما استفاده از eagle است. این نرم افزار توسط شرکت Auto Desk خریده شده و آپدیت های بسیار قوی برای آن ارایه شده است. ادغام این نرم افزار با نرم افزارهای Autodesk در کنار طراحی بردهایی بزرگ مثل Beaglebone Blue با این نرم افزار و طراحی تمامی PCB های شرکت های Sparkfun , adafruit (که OpenSource می باشد) باعث می شود که پیشنهاد ما استفاده از eagle باشد.

منبع اصلی درس :

منبع اصلی این دوره مجموعه آموزش های Sparkfun و وبلاگ eagle می باشد و ما در این دوره از این مورد کمک گرفته ایم و در نسخه 8 این نرم افزار تمامی آموزش ها را ارایه داده ایم. لینک وبلاگ eagle در زیر آورده شده است:

هزینه دوره

دوستان عزیز هزینه شرکت در دوره برای مشاهده همه مطالب این دوره و سایر مطالب سایت 27000 تومان (به مدت یک ماه) می باشد. با کلیک بر روی لینک زیر میتوانید در این دوره ثبت نام کنید و در پروفایل خود این هزینه را پرداخت را کنید.

جلسات آموزشی دوره :

مشخصات دوره :

دوره ای پروژه محور:

این دوره پروژه محور است. ما در این دوره پس از معرفی مختصر نرم افزار ، شروع به طراحی برد آردوینو می کنیم و در طول طراحی خود با ابزارهای مختلف این نرم افزار نیز آشنا می شویم تا کار را به صورت عملی و جدی پیش برده باشیم. 

دوره ای کاملا به روز:

این دوره بر مبنای نسخه 8 نرم افزار eagle می باشد که از جدیدترین ورژن های آن می باشد و میتوان از این آموزش برای ورژن های بالاتر این نرم افزار نیز استفاده کرد. 

دوره ای پیشرفته: 

علاوه بر این دوره ، ما قصد ارایه دوره پیشرفته eagle را نیز داریم و در آن به طراحی قطعات SMD خواهیم پرداخت. به کمک این دو دوره شما میتواند در سطحی حرفه ای به طراحی PCB بپردازید و PCB های واقعی را با استانداردی بالا تولید کنید.