معرفی دوره : 

در دوره جدید وبسایت قصد داریم با ابزارهای تحلیل مدارها آشنا شویم. این دوره ، یکی از جامع ترین دوره های این وبسایت می باشد و پس از این دوره شما میتوانید به خوبی مدارهای مختلف را مورد تحلیل خود قرار دهید.

این دوره اقتباسی از دوره های الکترونیک دانشگاه MIT می باشد. در واقع این دوره ، اولین دوره از سه دوره تحلیل مدار می باشد که در دانشگاه MIT ارایه می شود. این سه دوره ، جزو دوره های جذابی هستند که در دانشگاه MIT ارایه می شوند و در این دوره ها ، آزمایش های مختلف الکترونیکی انجام می شود که بر جذابیت های این درس اضافه می کند.

در این دوره علاوه بر ارایه محتوا ، تمرین های مختلف نیز ارایه می شود تا دانشجو به درک بهتری از موضوع برسد. علاوه بر آن یک پروژه پایانی نیز برای این درس در نظر گرفته شده است.

منبع اصلی درس :

ما در این دوره از کتاب Foundation of Analog and Digital electronic circuits استفاده میکنیم. این کتاب نوشته Anant Agarwal و Jeffery lang ( اساتید دپارتمان برق و الکترونیک دانشگاه MIT ) می باشد.  از لینک زیر میتوانید این کتاب را دانلود کنید :

سرفصل های دوره :

فصل اول :
پیشنیاز ریاضی (مروری بر معادلات دیفرانسیل)

فصل چهارم:
تقویت کننده ها

فصل دوم: تئوری های پایه در الکترونیک

فصل پنجم:
امتحان پایانی دوره

فصل سوم:
ادامه تئوری ها و معرفی منطق بولی

مشخصات دوره :

آشنایی با دنیای واقعی قطعات :

به گفته مدرسان این دوره ، سعی می شود که در این دوره با پشت صحنه ای ای قطعات واقعی الکترونیکی آشنا شوید. از نمونه این قطعات میتوان به گوشی موبایل اشاره کرد. علاوه بر آن مدرسان تاکید میکنند که قصد دارند به صورت کلی با پردازنده های Intel نیز ، دانشجویان را آشنا کنند.

به صورت کلی این دوره ، یک دوره عملی می باشد که میتواند جذابیت دنیای الکترونیک را برای ما دو چندان کند.

شبیه سازی مدارات در ltspice :

در این دوره برای طراحی و تحلیل مدارها ما از شبیه ساز ltspice استفاده خواهیم کرد تا به درک دقیق تر و بهتری از این دوره برسیم. علاوه بر آن تمرینات و تکالیف این دوره نیز با شبیه ساز ltspice ارایه می شوند. ما قبلا چندین جلسه در مورد ltspice صحبت کرده بودیم و در طول دوره نیز به مباحث مرتبط با آن اشاره خواهیم کرد.

مروری بر ریاضیات :

در اولین فصل از این دوره به بحث مربوط به معادلات دیفرانسیل خواهیم پرداخت و مهمترین معادلات دیفرانسیل را که با آن سر و کار داریم ، بررسی میکنیم و در ادامه دوره از آنها استفاده میکنیم. در صورتی که با معادلات دیفرانسیل آشنایی دارید ، میتوانید از این قسمت عبور کنید.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به تیم “آموزش ساده رباتیک” با مدیریت “قاسم قاسمی” است و هر گونه کپی برداری حتی با ذکر منبع غیر قانونی و حرام است.