موتور سروو

آموزش های کامل موتور سروو

مقدمه

استفاده از موتورهای سروو یکی از روش های بسیار آسان برای اضافه کردن حرکت به پروژه های الکترونیکی است.  این نوع موتورها  در هواپیماهای مدل ، ماشین های کنترل از راه دور و … کاربرد دارند. خاصیت جالب این موتورها این است که میتوانید به صورت دقیق به آنها دستور دهید که چقدر بچرخند و آنها نیز این کار را برای شما انجام می دهند. 

موتور سروو

موتورهای DC عادی دارای دو سیم هستند و تا وقتی برق به آنها متصل است به صورت پیوسته می چرخند. اگر بخواهیم جهت چرخش این نوع موتورها را عوض کنیم ، کافی است جای دو سیم تغذیه آن را جا به جا کنیم. اگر بخواهیم میزان چرخش آنها را اندازه گیری کنیم ، نیاز به یک وسیله خارجی داریم. ( مثل انکودر ) 

در مقابل ما به موتورهای سروو دقیقا دستور میدهیم که چقدر بچرخند. موتورهای سروو دارای سه سیم هستند. یک سیم برای VCC ، یک سیم برای GND و سیم سوم برای دستور به موتور می باشد. (ارسال پالس)

آشنایی با مکانیزم سروو

دوست عزیز ، دیدن ادامه این مطلب صرفا برای اعضای ویژه سایت است. در صورتی که عضو سایت نیستید ، لطفا از لینک زیر  ثبت نام کنید و سپس حساب کاربری خود را شارژ نمایید. هزینه یک ماه استفاده از تمامی مطالب 18 هزارتومان می باشد..البته در صورت خرید اشتراک های بلند مدت این هزینه کاهش می یابد. در صورتی هم که عضو سایت هستید ، لطفا از این لینک وارد شوید.

 

 

 

مطلب مرتبط :   مونتاژ قطعات کوادکوپتر

البته ما تاکنون مطالب زیادی را به صورت رایگان ارایه داده ایم که در زیر لینک برخی از جلسات آن آورده شده است :

 

آشنایی با ترانزیستور

دیود را بهتر بشناسیم

مقاومت چیست؟ بخش اول

شناخت خازن و نحوه عملکرد آن 

 آشنایی با اسیلوسکوپ- بخش اول

 مفهوم توان الکتریکی در مدارها

 

و البته شاید دوست داشته باشید نگاهی به دوره الکترونیک به زبان ساده و سرفصل های آن  داشته باشید

 

گیربکس فلزی و پلاستیکی : 

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید یک موتور باید به آن توجه کنید ، نوع گیربکس موتور می باشد. 

موتورهای سروو ارزان ، از گیربکس های پلاستیکی استفاده می کنند. در حالی که موتورهای گرانتر از گیربکس های فلزی استفاده می کنند. 

در صورتی که از موتورهای گیربکس دار پلاستیکی استفاده میکنید ، احتمالا این که با بار اضافی ، به گیربکس آسیب برسد زیاد است. در شکل زیر نمونه ای از یک گیربکس پلاستیکی شکسته شده را مشاهده میکنید:

گیربکس شکسته شده یک موتور سروو

 به پایان این جلسه رسیدیم. مثل همیشه میتوانید ما را در تلگرام و یا اینستاگرام دنبال کنید: 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر سوالی برایتان پیش آمده ، میتوانید در زیر آن را مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *